"Przyloty-odloty” to blog o podróżach, ale nie tylko. Wiadomym jest, że pomiędzy wyprawami, wycieczkami, a nawet spacerami, jak zza węgła pojawia się czas "nie-podróżny". Wtedy to człowiek choć trochę "świata-ciekaw", zajmuje się obserwowaniem, porównywaniem i zadawaniem pytań. Często pozostających bez odpowiedzi. Tropienie dulszczyzny i drobnomieszczaństwa jest pasją samą w sobie. "Świata-ciekaw" wspomina również czasy mniej lub bardziej odległe, bez znaczenia czy w przeszłość, czy w przyszłość. Tak więc startuję z blogiem, w którym pełno okruchów i odbić. Pełno tu odlotów moich bliskich i znajomych, obserwacji otaczającego mnie życia i relacji z podróży oczywiście! Postaram się wpleść również własne - i nie tylko - zdjęcia, cytaty i fragmenty, przy których przystanąłem i postanowiłem się nimi podzielić. Zanim zacznę pozwólcie, że cytując Kabaret Starszych Panów powiem: „Drzwi opatrzyłbym w inskrypcję, przedsięwzięto Ekspedycję”/ Radek

sobota, 26 kwietnia 2014

Drogi, nie mój, FAST FOOD

Wczoraj w KFC zauważyłem jeden detal, który nie wątpię że nie przyciąga uwagi głodnych i otumanionych zapachem panierki. Otóż tak zwane strips czyli kawałki fileta w panierce kosztują:
3 sztuki  - 6,20 zł
3 sztuki z wybranym sosem - 11,80 zł
lekko struchlałem, zwykły sos wielkości małego serka topionego kosztuje ponad 5 zł ??? Dlaczego, sos o konsystecncji keczupu z prawie kompletną tablicą Mendelejewa i kilkoma mi nie znanymi składnikami - pnad 5 zł ???
no to juz jest NIESMACZNE !!!

2 komentarze:

  1. Ta tendencja trwa już niestety od ładnych kilka lat, kiedy to zaczęli drastycznie zmniejszać porcje zachowując tą sama cenę. I chociaż bardzo lubię to unikam (pomijając już względy zdrowotne) ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. może to nie jest zwykły sos! może świeci w ciemności

    OdpowiedzUsuń